Siltās grīdas montāža un ierīkošana
Silto grīdu ierīkošana
Temperatūras kontrole
Energoefektivitāte
Ieklāšana
Kāpēc siltās grīdas ierīkošana ir labāka par tradicionālajiem radiatoriem?
Radiatoru galvenais trūkumus ir tas, ka tie vispirms uzkarsē gaisu, kas atrodas vistuvāk tiem. Tāpēc telpas, kuras tiek apsildītas ar radiatoriem mēdz būt ar tā sauktajiem “aukstajiem punktiem”, kas nozīmē, ka gaiss telpas vidū var būt salīdzinoši auksts, bet blakus radiatoriem – ļoti karsts. Ja virs radiatora tiek atvērts logs, lai telpā ielaistu svaigu gaisu, tad siltums izplūst ārā pa logu. Siltās grīdas ierīkošana nodrošina siltumu no grīdas uz augšu visā telpā, vienmērīgi apsildot to. Siltā grīda nepārsilda – tā vietā tā sasniedz vēlamo temperatūru, ko iestatāt, izmantojot sienas termostatu.
Kur ierīko siltās grīdas?
Apsildāmās grīdas ierīko gan jaunajos projektos, gan renovētās ēkās, jo tās ir viegli uzstādīt jau uzceltās konstrukcijās. Apsildes princips ir ļoti vienkāršs – zem grīdas tiek iemontētas speciālas caurules, kas uzsilst un izdala siltumu. Siltās grīdas ierīkošana ir paredzēta visām telpām, tomēr visbiežāk tās tiek uzstādītas telpās, kurās ir paaugstināts gaisa mitrums. Siltā grīda palīdz mitrumam iztvaikot ātrāk un pasargā no pelējuma rašanās. Vēl silto grīdu bieži uzstāda bērnu istabā, jo bērni daudz laika pavada uz grīdas spēlējoties, bet grīdas līmenī mēdz būt visvēsāk.
Bez piepūles
Galvenais ieguvums, ko sniedz siltās grīdas ierīkošana ir tas, ka šīm sistēmām nav nepieciešama gandrīz nekāda tehniskā apkope. Visi sildītāji regulējas ar sistēmai paredzētu termostatu, kas nodrošina programmējamus apsildīšanas grafikus vai automātisko siltuma regulēšanu. Tas nozīmē, ka par mājas apkuri nemaz nav jādomā, jo siltās grīdas ierīkošana palīdzēs apsildīt māju pareizajā temperatūrā un īstajā laikā.
Vairāk vietas telpā
Istabās uz sienām vairs nav radiatoru, ja tiek veikta siltās grīdas ierīkošana. Tas rada dizaina brīvību – sienas var dekorēt, kā vien vēlaties, brīvi plānojot iekārtojumu zonā, kur kādreiz bija radiatori. Papildus tam, silto grīdu iespējams apvienot ar dažādiem grīdas segumiem – laminātu, koksni, flīzēm, akmeni, paklāju un daudz ko citu.
Drošība un komforts
Vēl viens pluss, ko dod siltās grīdas ierīkošana ir tas, ka vairs nav jāuztraucas par radiatoru asajām malām un karstajām virsmām, ja mājās ir bērni. Šī apkures sistēma ir paslēpta un nekļūs pārāk karsta pieskārienam. Siltās grīdas arī nodrošina labāku gaisa kvalitāti telpā.